|
Wykonanie kompozycji dowolnej farbą klejową
|
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1484 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
|
|
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Konspekt zajęć z plastyki w Publicznym Gimnazjum Specjalnym
Temat: Wykonanie kompozycji dowolnej farbą klejową w barwach zimnych i ciepłych z wykorzystaniem kulek jako narzędzia malarskiego.
Cel główny: Poznanie różnych sposobów malowania –kulki jako narzędzie plastyczne. Utrwalenie wiadomości na temat barw ciepłych i zimnych. Uczeń potrafi:
- zna podstawowe kolory
- rozróżnia barwy ciepłe i zimne
Uczeń rozumie :
- zasady współpracy w celu osiągnięcia pożądanego efektu
- konieczność porządkowania warsztatu po zakończonej pracy
Uczeń zapamięta:
- sposób malowania z wykorzystaniem kulek
Metody:
- słowna: instrukcje , rozmowa kierowana
- oglądowa: pokaz , obserwacja uczestnicząca
- praktycznego działania ,wzmocnień pozytywnych
Forma pracy : indywidualna
Zasady : indywidualizacji wymagań, metod, doboru środków ,tempa pracy dziecka , gruntownej jego znajomości, dostosowania wymagań do możliwości dziecka.
Środki dydaktyczne : piłeczki tenisowe , pinpongowe , małe szklane kuleczki , miska z wodą farba klejowa o intensywnych kolorach , kartony , tacka .
Przebieg zajęć
- Zajęcia wstępne:
- powitanie
- zabawa piłeczkami z nauczycielem przy muzyce:
- podrzucanie , turlanie piłeczek tenisowych
- dmuchanie piłeczek pinpongowych do partnera
- wrzucanie i wyjmowanie szklanych kulek i piłeczek pinpongowych z wody
- nawiązanie do tematu zajęć- malowanie za pomocą kulek jako narzędzia malarskiego.
- Zajęcia właściwe ( ekspresja):
- demonstrowanie przez nauczyciela malowania za pomocą szklanych kulek i wyjaśnienie kolejnych etapów pracy:
- włożenie kartonu na tacę z wystającymi brzegami
- namoczenie kulek w wybranych przez siebie farbach ( barwy ciepłe lub zimne)
- włożenie kulki na brzeg tacy , przechylanie tacy , aby kulka mogła przesuwać się w różnych kierunkach po papierze zostawiając ślad farby
- powtórzenie czynności zmieniając kolor farby
- samodzielne podjęcie działalności plastycznej
- rozmowa na temat wykonanej pracy :
- dzielenie się ze swoimi odczuciami związanymi z uzyskaną kompozycją
- określanie nastroju (smutek , radość w zależności od zastosowanych barw)
- Zajęcia końcowe:
- porządkowanie warsztatu pracy
- ocena za aktywność i zachowanie.
- wystawka prac uczniów
- pożegnanie.
prowadząca : Anna Lech |
Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:
X
Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl - największy w Polsce katalog szkół - ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").
|
|
|